Aktualności

Mazowsze na Spartakiadzie KSOW

2011.06.13 11:05 , aktualizacja: 2012.02.28 10:07

Autor: Marcin Rzońca, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Justyna Krzemińska
  • fot. Norman Dysiński
  • fot. Justyna Krzemińska
  • fot. Justyna Krzemińska
  • fot. Norman Dysiński
  • fot. Norman Dysiński
  • fot. Justyna Krzemińska
  • fot. Justyna Krzemińska

Cztery medale zdobyli przedstawiciele mazowieckich Lokalnych Grup Działania na I Letniej Spartakiadzie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, która odbyła się w dniach 9-11 czerwca br. w Kozienicach. Zwycięzcom medale i dyplomy wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Na trzy dni do Kozienic zjechało ponad 100 zawodników reprezentujących Lokalne Grupy Działania i innych partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Swoje drużyny wystawiły województwa: lubelskie, podkarpackie, łódzkie, śląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, podlaskie i mazowieckie, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Lokalna Grupa Działania Puszcza Kozienicka. Rywalizowano zarówno w dyscyplinach indywidualnych (biegi sprinterskie, przełaje, tenis stołowy, dart czy pływanie), jak i drużynowych (siatkówka, piłka nożna, sztafety). 

 

Srebro wywalczyła drużyna siatkarzy z LGD Puszcza Kozienicka oraz Paweł Piasek z LGD Wspólny Trakt.  Z brązowymi medalami z Kozienic wrócił Arkadiusz Pięta, także z LGD Wspólny Trakt (obaj panowie startowali w pływaniu) oraz sztafeta lekkoatletyczna 4 x 400 m, biegnąca w składzie: Agnieszka Rejowska (LGD Kapitał-Praca-Rozwój), Rafał Kończyk (LGD Ziemi Mińskiej) oraz Marcin Krupa i Dawid Plasek (obaj z LGD Na Piaskowcu).

 

Najlepsi w klasyfikacjach punktowej i medalowej okazali się reprezentanci  Wielkopolski (5 złotych krążków), Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ( 4 złote medale), Podlaskiego (2 złote medale) i Zachodniopomorskiego (1 złoty medal). Mazowsze zajęło piąte miejsce w zestawieniu punktowym i szóste w klasyfikacji medalowej.

 

I Letnia Spartakiada Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Kozienice 2011 była zorganizowana jako projekt sieciujący KSOW, rekomendowany przez grupę roboczą. Spotkanie było okazją nie tylko do rywalizacji sportowej, ale także sprzyjało integracji liderów LGD z całej Polski.

 

Organizatorami imprezy byli Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Urząd Miasta i Gminy Kozienice.

 

Szczegółowa relacja i komunikat końcowy I Letniej Spartakiady KSOW na www.mazowieckie.ksow.pl

Liczba wyświetleń: 1320

powrót