Aktualności

Kompleks sportowy w Mogielnicy na miarę XXI wieku

2011.06.06 16:00 , aktualizacja: 2018.09.11 11:31

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pobierz: fot.arch.UG w Mogielnicy
  • Pobierz: fot.arch.UG w Mogielnicy
  • Pobierz: fot.arch.UG w Mogielnicy
  • Pobierz: fot.arch.UG w Mogielnicy

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wzięła udział 5 czerwca br. w otwarciu kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Mogielnicy.

 

Nowy obiekt spełnia europejskie standardy. Na jego terenie znajduje się m.in. boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, boiska do koszykówki, siatkówki, korty tenisowe i baseny oraz zaplecza. Zagospodarowano również otoczenie kompleksu oraz zamontowano monitoring. Dodatkowo powstał także plac zabaw.Całość została ogrodzona i oświetlona.

 

Ta zakrojona na szeroką skalę inwestycja to efekt starań i skutecznych działań lokalnego samorządu, dowód, że gmina prężnie się rozwija, stawia na nowoczesność i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom mieszkańców.

 

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego.

 

Kompleks będzie służył promocji sportu oraz aktywności fizycznej nie tylko wśród dzieci i młodzieży, lecz wśród całej lokalnej społeczności.

 


Założeniem Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na Mazowszu jest równomierne rozłożenie obiektów sportowych na terenie całego województwa. Duży nacisk kładzie się na budowę obiektów o charakterze wielofunkcyjnym, stwarzających możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportu. W pierwszej kolejności budowane są również obiekty przy szkołach.

Liczba wyświetleń: 903

powrót