Aktualności

Powiatowy Dzień Strażaka w Łosicach

2011.05.30 08:40 , aktualizacja: 2012.02.28 12:05

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Służba strażacka wymaga ogromnego poświęcenia. Ci, którzy narażając własne życie i zdrowie, spieszą z pomocą drugiemu człowiekowi zasługują na szczególny szacunek i uznanie – podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w Łosicach. Uroczystość odbyła się 27 maja br.

 

Święto stało się okazją do wręczenia strażakom odznak i awansów. Przyznano „Złoty medal za długoletnią służbę” nadany przez Prezydenta RP, odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, medal „Za zasługi dla Obronności Kraju” oraz Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza nadany przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 

Podczas uroczystości poświęcono i oddano do użytku nowy samochód bojowy z drabino-podnośnikiem. Ma on zastąpić starego, wysłużonego Stara. Jest okazalszy, nowocześniejszy i ma większy zasięg. Dzięki temu będzie mógł sprawniej i skuteczniej ratować życie i mienie mieszkańców powiatu.

 

Zakup wozu został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz lokalnych samorządów – Starostwa Powiatowego w Łosicach i gmin: Platerów, Stara Kornica, Sarnaki, Huszlew i Łosice.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 486

powrót