Aktualności

O społeczeństwie informacyjnym

2011.05.17 15:55 , aktualizacja: 2012.02.28 14:38

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego – lepsze życie w społecznościach lokalnych z technikami komunikacyjnymi i informacyjnymi – pod takim hasłem 17 maja br. odbyła się XII Konferencja Okrągłego Stołu. W obradach wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Konferencje, od 12 lat organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, każdorazowo mają na celu zainteresowanie najważniejszymi problemami z zakresu technik informacyjnych. Tym razem skupiono się przede wszystkim na kwestii rozproszenia kompetencji organów zajmujących się tymi zagadnieniami.

 

Marszałek Adam Struzik, podczas wystąpienia, podkreślił, że fundamentalne znaczenie dla rozwoju regionu i całego kraju ma edukacja – uzyskanie przez Polaków funkcjonalnych kompetencji cywilizacyjnych. Inwestycje w ICT, planowane na lata 2008-2015, nie będą miały solidnych racjonalnych podstaw jeśli nie dojdzie do upowszechnienia umiejętności korzystania z rozwiązań teleinformatycznych i wiedzy o możliwościach ich zastosowania w codziennej praktyce – dodał. Mając tę świadomość Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotował szereg dokumentów i realizuje programy umożliwiające równomierny rozwój regionu. Za kluczową uznaje się zrozumienie znaczenia samorządów lokalnych oraz potrzebę większego wykorzystania wyników prac badawczo-rozwojowych przez podmioty gospodarcze, w tym zwiększenie transferu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, produktowych i organizacyjnych – podsumował marszałek.

 

Podczas spotkania wręczono okolicznościowe odznaczenia. Marszałek Adam Struzik uhonorowany został medalem 90-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

XII Konferencja Okrągłego Stołu odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Debatę zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, tradycyjnie obchodzonego 17 maja. Tego właśnie dnia w 1865 roku powołano Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny – wyspecjalizowaną organizację Narodów Zjednoczonych.

  • fot. Bogusław Muszyński,...
  • fot. Bogusław Muszyński,...
  • fot. Bogusław Muszyński,...

Liczba wyświetleń: 1056

powrót