Aktualności

Inwestycje drogowe w powiecie pułtuskim

2011.04.22 12:50 , aktualizacja: 2012.02.28 15:16

Autor: oprac. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. arch. Starostwa...
fot. arch. Starostwa...

O stanie dróg na terenie powiatu pułtuskiego oraz o znaczeniu inwestycji drogowych w regionie dyskutowano 21 kwietnia br. w Pułtusku. Z przedstawicielami lokalnych samorządów spotkał się wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski stan dróg wojewódzkich wciąż pozostawia wiele do życzenia. Samorząd Województwa Mazowieckiego, mimo ograniczonych możliwości finansowych, stara się jednak, aby środki finansowe trafiały tam, gdzie odcinki dróg są szczególnie zaniedbane – dodał wicemarszałek.

 

Na terenie powiatu pułtuskiego udało się dotychczas zrealizować wiele inwestycji, które nie tylko podwyższyły komfort podróżowania, ale także wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców. W 2011 roku planuje się realizację kolejnych dwóch zadań. Kontynuowana będzie przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 620 od Przewodowa w kierunku Nowego Miasta (odcinek na terenie gminy Gzy). W ramach przedsięwzięcia, za kwotę ponad 4 mln zł, przebudowany zostanie odcinek o długości 2,5 km. Drugą planowaną inwestycją jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 571 wraz z przebudową mostu nad rzeką Strugą. Koszt prac to ponad 4,5 mln zł.

Liczba wyświetleń: 2125

powrót