Aktualności

18,5 mln zł z unii na mazowieckie inwestycje

2011.04.19 14:15 , aktualizacja: 2012.02.28 15:24

Autor: Biuro Prasowe UMWM i Zespół prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

19 kwietnia br. wicemarszałkowie Marcin Kierwiński i Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk oraz beneficjenci podpisali kolejne umowy na realizację zadań przy wsparciu środków unijnych. Łączna wartość pięciu projektów wynosi ponad 28 mln zł, z czego dofinansowanie unijne przekroczyło 18,5 mln zł.

 

Wdrożenie systemu e-zdrowie w warszawskim Szpitalu Bielańskim, rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Czosnów, przystosowanie budynku Stowarzyszenia Doskonalenia Umiejętności do potrzeb integracji zawodowej kobiet, rewitalizacja starej części Miasta Białobrzegi oraz budowa sali gimnastycznej w gminie Baboszewo to projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymały unijne dofinansowanie.

 

– Cieszę się, że możemy podpisać kolejne ważne dla Mazowsza umowy. Szczególną uwagę zwracam na projekt gminy Czosnów. Z dwóch powodów – po pierwsze jest to jedna z pierwszych umów podpisywanych w ramach działania 4.1, po drugie dotyczy budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, a w tej dziedzinie na Mazowszu ciągle są bardzo duże potrzeby – podkreślił wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

– Bardzo interesujący jest projekt jednego z największych warszawskich szpitali – Bielańskiego. To ważne, aby mazowieckie szpitale stawiały na nowoczesność i rozwój e-usług. W ten sposób stają się nie tylko bardziej konkurencyjne, ale także przyjazne dla pacjentów – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

– W tej chwili do Białobrzegów można już dojechać w godzinę, tak więc zapraszam wszystkich do odwiedzenia tego pięknego miasta, by przekonać się,  jak zostały zagospodarowane te środki – dodał członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

 

Szczegółowy opis projektów

  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak
  • fot. Anna Groszyk-Książak

Liczba wyświetleń: 2008

powrót