Aktualności

Otwarcie nowego skrzydła szpitala w Mławie

2011.04.18 09:00 , aktualizacja: 2012.02.29 07:58

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 

16 kwietnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otworzył nowo wyremontowane skrzydło Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. Rozbudowa i doposażenie oddziałów szpitala w Mławie to projekt, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał wsparcie ze środków unijnych w ramach RPO WM. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 16,5 mln zł, z czego kwota dofinansowania to aż 14 mln zł.

 

Jak przypomniał marszałek Adam Struzik, szpital w Mławie obejmuje swoim zasięgiem obszar zamieszkały przez ok. 80 tys. osób. Pogratulował władzom szpitala realizacji przedsięzwięcia i wyraził nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się nie tylko do podniesienia jakości świadczonych w placówce usług, ale także ułatwi mieszkańcom powiatu mławskiego dostęp do diagnostyki, zabiegów operacyjnych i rehabilitacji.

 

Dzięki przyznanym środkom unijnym możliwa była nie tylko rozbudowa, ale i zakup wyposażenia. Trzykondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem został połączony z istniejącą już częścią szpitala. Znajdują się w nim m.in. pomieszczenia bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni oraz część ortopedyczna oddziału chirurgicznego, a także część rehabilitacyjna oddziału wewnętrznego.

  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak
  • fot. Wiesław Seweryniak

Liczba wyświetleń: 1284

powrót