Aktualności

O mazowieckim rynku pracy

2011.04.12 10:05 , aktualizacja: 2012.02.29 09:18

Autor: Jagoda Minicz-Posłuszna, WUP, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

11 kwietnia br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie odbyło się pierwsze wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, w którym uczestniczyli m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i przewodniczący komisji Stefan Kotlewski.

 

Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski zwrócił uwagę na bardzo dobrą pozycję Mazowsza w zakresie realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie jest największym w skali kraju beneficjentem środków PO KL. Realizuje ponad 20 projektów o wartości około 70 mln zł i ma największą, w stosunku do innych województw, liczbę zarejestrowanych podmiotów gospodarczych. Wskazał także na konieczność zmian w publicznych służbach zatrudnienia i przypomniał, że wciąż nie jest uregulowany problem składki zdrowotnej odprowadzanej za bezrobotnych przez urzędy pracy, co znacznie podwyższa stopę bezrobocia. 

 

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Aleksander Kornatowski, przedstawił szczegółową informację o mazowieckim rynku pracy oraz zadaniach realizowanych przez WUP i działania w ramach promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Poruszył również trudną sytuację powiatowych urzędów pracy.

 

Omówione zostały również działania Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako instytucji wdrażającej II stopnia PO KL i projekty realizowane w ramach poszczególnych działań i wysokość funduszy na nie przeznaczonych.

  • fot. Archiwum WUP
  • fot. Archiwum WUP
  • fot. Archiwum WUP

Liczba wyświetleń: 941

powrót