Aktualności

Zostań swoim wymarzonym szefem!

2011.03.09 14:45 , aktualizacja: 2012.02.29 10:51

Autor: Dorota Ł. Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Matlakiewicz-Papis

Ruszyła kampania informacyjno-promocyjna „Twoja firma krok po kroku”. W konferencji inaugurującej projekt, 9 marca br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wziął udział m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Celem projektu jest zachęcenie młodych mieszkańców Mazowsza do założenia i prowadzenia własnej firmy. Ma on merytorycznie przygotować nie tylko do rozpoczęcia działalności, ale również wspierać młodych biznesmenów w pierwszym, najtrudniejszym roku funkcjonowania na rynku. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy.

 

Podczas konferencji marszałek Adam Struzik zwrócił uwagę, że według najnowszych badań przeprowadzonych na Mazowszu – aż 40 procent studentów myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej. To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu, ale także sygnał, że młodzi ludzie po pierwsze – z optymizmem patrzą w przyszłość, a po drugie – mają ambicję tę przyszłość współtworzyć. Jednak trzeba również pamiętać, że mimo, iż w ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba firm zakładanych przez młodych absolwentów, to nie wszystkie one przetrwały zderzenie z konkurencją i pierwszy tzw. krytyczny rok funkcjonowania. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że celem kampanii „Twoja firma krok po kroku” jest przekazanie studentom rzetelnej wiedzy o biznesie oraz na umożliwieniu im zdobycia kluczowych umiejętności potrzebnych do założenia własnej firmy.

 

W ramach kampanii odbędą się panele dyskusyjne, w mediach wyemitowane zostaną spoty zachęcające do własnej działalności gospodarczej, organizatorzy przygotowali również witrynę www.wymarzonyszef.pl, na której można znaleźć ciekawostki związane z prowadzeniem biznesu przez młodych ludzi. Kampania potrwa do grudnia 2011 roku.

  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 1197

powrót