Aktualności

Za szczególny patronat, opiekę i troskę…

2011.02.28 16:00 , aktualizacja: 2012.02.29 11:04

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska

Jubileusz 20-lecia działalności Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów stał się okazją do złożenia podziękowań wszystkim wspierającym działalność Zgromadzenia. Wśród osób, które otrzymały okolicznościową statuetkę znalazł się Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 28 lutego br. wyróżnienie wręczyli marszałkowi wychowankowie placówki.

 

Statuetka, dyplom i kosz kwiatów, które otrzymał marszałek, to symboliczne podziękowanie za pomoc i życzliwość okazywaną w podejmowanych wysiłkach na rzecz edukacji i wychowania młodego, często zagubionego, człowieka.

 

Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. To dla mnie nie tylko nagroda, ale impuls do dalszego aktywnego działania na rzecz młodych ludzi - mówił marszałek Adam Struzik. Pomoc osobom, które borykają się z różnymi nałogami i życiowymi problemami, które często nie potrafią same znaleźć wyjścia z tej trudnej sytuacji jest niezwykle ważna. Widząc efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej Zgromadzenia nie sposób nie włączać się w to dzieło – dodał marszałek.

 

Prowadzony przez Kościół katolicki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Księży Orionistów w Warszawiejest jedną z kilku działających w Polsce. Realizuje m.in. projekt TRAMPOLINA, służący resocjalizacji, usamodzielnieniu i zapobieganiu wykluczeniu społecznemu wychowanków. Przedsięwzięciem tym objęci są uczniowie dwóch ostatnich klas gimnazjum oraz wychowankowie kontynuujący naukę w szkołach zawodowych i średnich na terenie Warszawy, będący pod opieką Filii MOW – Centrum Edukacyjnego TRAMPOLINA w Warszawie i Aninie. Program prowadzony jest w dwóch blokach:

 

  • przygotowanie teoretycznego do wyboru zawodu i szkoły pogimnazjalnej oraz wejścia na rynek pracy (realizowane także przez wychowanków Centrum Edukacyjnego w Aninie)
  • praktyczne przyuczenia do zawodu w ramach gimnazjum. W drugiej i trzeciej klasie gimnazjum prowadzone jest przygotowanie praktyczne do zawodu, które obejmuje naukę trzech zawodów: kucharz małej gastronomii, stolarz, malarz-tapeciarz.

Liczba wyświetleń: 1206

powrót