Aktualności

Bohaterstwo nagrodzone

2011.02.14 13:10 , aktualizacja: 2012.02.29 12:02

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

12 lutego br. na warszawskim Torwarze odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Strażaka Roku Województwa Mazowieckiego 2010. W gali udział wziął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Tytuł Strażaka Roku przyznany został druhowi Włodzimierzowi Lewickiemu, uhonorowanemu również tytułem „Strażaka miesiąca września 2010”. Druh Włodzimierz Lewicki należy do OSP w Obrębie, w powiecie przasnyskim. We wrześniu br. w miejscowości Klewki w samochód, którym jechał z kolegą, uderzyło auto osobowe. Podróżowała nim kobieta z trójką dzieci. Kiedy samochód stanął w płomieniach, prowadząca pojazd i siedząca z przodu dziewczynka wydostały się z samochodu, natomiast dzieci siedzące z tyłu nie miały możliwości wyjścia. Mimo rozprzestrzeniającego się pożaru i groźby wybuchu instalacji gazowej, druh Włodzimierz Lewicki i Robert Jóźwicki bez wahania przystąpili do ewakuacji dzieci. Tylko dzięki ich zdecydowanej postawie i odwadze udało się uratować życie trzy- i czterolatka.

Wyróżnienie otrzymał również druh Zbigniew Czerwonka z OSP Wola Pawłowska w powiecie lipskim. Nagroda przyznana została za odwagę i ofiarność w działaniach ratowniczych podczas wiosennych powodzi.

 

Wręczając nagrody, marszałek Adam Struzik podziękował bohaterom za odwagę i determinację w ratowaniu ludzkiego życia i podkreślił, że ich poświęcenie i bohaterstwo przynosi chlubę wszystkim strażakom.

  • fot. Archiwum ZOSP
  • fot. Archiwum ZOSP
  • fot. Archiwum ZOSP
  • fot. Marek Ksokowski,...
  • fot. Marek Ksokowski,...
  • fot. Marek Ksokowski,...
  • fot. Marek Ksokowski,...

Liczba wyświetleń: 1439

powrót