Aktualności

Hala sportowo-widowiskowa w Tczowie już otwarta

2011.02.04 15:10 , aktualizacja: 2012.02.29 12:23

Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Otwarto już halę sportowo-widowiskową przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tczowie. Realizacja inwestycji została dofinansowana kwotą 1,5 mln zł z funduszy unijnych w ramach RPO WM. W uroczystości oddania obiektu do użytku, która odbyła się 4 lutego br., wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Nowo wybudowana hala to obiekt nowoczesny, spełniający wszelkie standardy bezpieczeństwa. Znajduje się tu boisko sportowe o wymiarach 36 x 19 m, które można podzielić na dwa mniejsze dzięki zamocowaniu kurtyny grodzącej. Powstała również widownia na 200 miejsc siedzących, a także bogate zaplecze – zespól szatni z umywalniami i natryskami oraz w pełni wyposażona siłownia. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i może być udostępniany podczas organizacji zawodów sportowych. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne w ramach RPO WM 2007-2013 to 1,5 mln zł.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk podkreślił, że otwarcie tak dużej inwestycji oznacza dodatkowe miejsca pracy dla lokalnych mieszkańców. Wyraził również nadzieję, że oferta zajęć prowadzonych w nowoczesnym obiekcie pozwoli dzieciom i młodzieży z obszaru gminy swobodnie rozwijać zainteresowania sportowe.

 

Podczas uroczystości, za działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, wójt gminy Tczów Andrzej Wolszczak uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi oraz odznaką za zasługi dla sportu, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

  • fot. arch. UG Tczów
  • fot. arch. UG Tczów
  • fot. arch. UG Tczów
  • fot. arch. UG Tczów
  • fot. arch. UG Tczów

Liczba wyświetleń: 1603

powrót