Aktualności

Nagrody dla zasłużonych strażaków

2010.12.09 15:55 , aktualizacja: 2012.03.06 12:25

Autor: Biuro prasowe, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska
  • fot. M. Guzowska

Druhowie Wiesław Zaraś oraz Marek Dąbrowski należący do OSP w Nowym Mieście nad Pilicą otrzymali tytuł „Strażaka Miesiąca Października 2010”. Obaj ochotnicy wykazali się profesjonalizmem i poświęceniem w akcji ratowniczej jednego z najtragiczniejszych w ostatnich latach wypadków samochodowych na Mazowszu. Nagrody wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska.

 

Wręczając odznaczenia członek zarządu Ewa Orzełowska podziękowała strażakom, za ich bohaterską postawę, zachowanie „zimnej krwi” i profesjonalne koordynowanie akcją.

 

12 października br. w okolicach Nowego Miasta nad Pilicą, na drodze wojewódzkiej nr 707 o godz. 6.18 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów – Volkswagena Transportera z ciężarowym Volvo. Po upływie sześciu minut, o godz. 6.24, na miejscu wypadku zjawiły się dwa wozy ratowniczo-gaśnicze z dwunastoosobową załogą strażaków-ochotników, dowodzoną przez druha Wiesława Zarasia.  To on do momentu przybycia strażaków z Państwowych Straży Pożarnych kierował akcją ratowniczą. Druh Marek Dąbrowski nie tylko kierował jednym z samochodów strażackich, ale wykazał się podczas akcji ratunkowej szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem.

 

Druh Wiesław Zaraś od wielu lat jest prezesem jednostki OSP w Nowym Mieście nad Pilicą. Wraz z druhem Markiem Dąbrowskim należą do wiodącej jednostki straży, która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Obaj wyróżnieni druhowie biorą czynny udział w działaniach jednostki w zakresie ratownictwa technicznego i drogowego oraz gaszenia pożarów. Poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach stale podnoszą swoje kwalifikacje – są m.in. przeszkolonymi ratownikami kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

 

Kandydatów do nagrody typuje Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 2492

powrót