Aktualności

Urząd Marszałkowski z Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania

2010.11.23 16:30 , aktualizacja: 2016.11.15 14:43

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pobierz: to: Anna Groszyk-Książak
  • Pobierz: to: Anna Groszyk-Książak
  • Pobierz:

23 listopada Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jako pierwszy, a zarazem jedyny Urząd Marszałkowski w kraju otrzymał Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania obejmujący pięć systemów. Honorowym gościem uroczystości był Tomasz Siemoniak Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Certyfikat przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. jest dowodem wysokiej jakości świadczonych w urzędzie usług oraz wzorcowego zarządzania instytucją. Potwierdza również wdrożenie i certyfikowanie pięciu systemów zarządzania.

 

Wręczenia certyfikatu, na ręce Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Sekretarza Województwa - Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego Waldemara Kulińskiego, dokonali Wojciech Henrykowski Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny PCBC S.A. oraz Tadeusz Glazer Dyrektor ds. Badań i Certyfikacji PCBC S.A.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jesteśmy liderem. Jednak pamiętajmy, że oprócz znakomitego zarządzania i procedur urząd powinien przede wszystkim być wrażliwy na ludzkie problemy. Naszym zadaniem jest zrozumienie i rozwiązywanie problemów ludzi i wspólnot, dla których pracujemy. I za tę cechę szczególnie Państwu dziękuję – powiedział marszałek Adam Struzik.

– Dzisiejsza uroczystość zbiega się z dwunastoleciem działalności naszej instytucji. Jak widać jesteśmy młodym urzędem i dlatego tym większym sukcesem jest wdrożenie i certyfikowanie w tak krótkim okresie aż pięciu systemów zarządzania. Nie możemy zapominać, że nie byłoby tej nagrody bez determinacji i zaangażowania wszystkich pracowników. Serdecznie Państwu dziękuję i gratuluję –- powiedział Sekretarz Województwa - Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński. – Nie ma dobrej administracji bez dobrych, kompetentnych i zaangażowanych urzędników – dodał.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie to dzisiaj sprawnie i nowocześnie zarządzana organizacja, w której standardy zarządzania nie odbiegają od tych obowiązujących w instytucjach biznesowych. Świadczą o tym przyznane do tej pory nagrody i wyróżnienia. Urząd jest bowiem laureatem XII i XIII edycji Konkursu Polskiej Nagrody Jakości w kategorii organizacji publicznych oraz VIII edycji konkursu Mazowiecka Nagroda Jakości w kategorii dużych organizacji publicznych. Ponadto działalność instytucji została doceniona w III edycji konkursu „Troskliwy Pracodawca” organizowanego przez IMC Kariera Sp. z o.o. i dziennik „Rzeczpospolita”. Marszałek Adam Struzik został także finalistą IV edycji konkursu „Znakomity Przywódca”, promującego menedżerów, którzy swoją pracą przyczyniają się do sprawnego zarządzania firmą, urzędem czy zakładem pracy.


Do tej pory urząd wdrożył i certyfikował pięć systemów zarządzania: system zarządzania jakością, system przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym, system zarządzania bezpieczeństwem informacji, system zarządzania środowiskowego oraz system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego, kierownictwo i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, a także dr Mirosław Recha Sekretarz Komitetu Polskiej Nagrody Jakości i prof. Krzysztof Opolski.

 


JAKOŚĆ → urząd ustanowił jednolite i przejrzyste procedury postępowania. Skonkretyzowane zostały także cele organizacji.

BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI → otrzymując certyfikat urząd uzyskał tym samym swoiste poświadczenie bezpieczeństwa organizacji. Świadczy to o tym, że informacje przetwarzane w urzędzie są odpowiednio chronione.

ANTYKORUPCJA → w swych działaniach urząd zachowuje rzetelność i bezstronność. Stale podnoszona jest świadomość pracowników w zakresie możliwych zagrożeń korupcyjnych. Ryzyko w tym zakresie jest analizowane i minimalizowane.

ŚRODOWISKO → aby zmniejszyć negatywny wpływ działalności urzędu na środowisko naturalne stosowana jest tu m.in. zasada 3R (Reduce, Reuse, Recycle), czyli: unikaj kupowania zbędnych rzeczy, użyj powtórnie, utylizuj.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY → w urzędzie kształtowana jest kultura bezpieczeństwa pracy. Jednym z priorytetów jest edukowanie pracowników, aby uświadomić im wszelkie możliwe zagrożenia. Urząd organizuje m.in. szkolenia z profesjonalnego udzielenia zasad pierwszej pomocy. Urząd dba również o profilaktykę, m.in. w zakresie raka szyjki macicy czy innych chorób cywilizacyjnych.

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 4085

powrót