Aktualności

Nowa sala gimnastyczna w Mławie

2010.11.18 15:35 , aktualizacja: 2012.03.06 13:55

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już niedługo znikną problemy z organizacją zajęć sportowych dla blisko tysiąca uczniów Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie. Jeszcze w tym roku zakończy się budowa nowej sali gimnastycznej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 4,2 mln zł. 18 listopada br. umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz władze powiatu mławskiego.

 

W ramach inwestycji pomiędzy szkołami wybudowany zostanie budynek o powierzchni blisko 4 tys. m², składający się z dwóch części: jedno- i dwukondygnacyjnej. W części parterowej znajdzie się sala gimnastyczna z widownią, natomiast zaplecze i pomieszczenia pomocnicze zaplanowano na piętrach.

 

Na sali gimnastycznej odbywać się będą nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, ale również pozalekcyjne treningi oraz zawody sportowe. W związku z tym znajdzie się tu widownia na 304 miejsca siedzące oraz zostanie zainstalowane nagłośnienie. Cały budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez wydzielenie na widowni specjalnych sektorów usytuowanych przy wejściach do sali. Oprócz tego do dyspozycji uczniów będą cztery 24-osobowe szatnie z natryskami i toaletami.

 

Na parterze dwukondygnacyjnej części budynku znajdą się: siłownia, pomieszczenie do ćwiczeń indywidualnych oraz magazyn na sprzęt sportowy. Natomiast na piętrze zaprojektowano dwa pokoje dla nauczycieli W-F z toaletą, szatnią i natryskiem.

 

Dodatkowo w ramach projektu droga prowadząca do nowego budynku zostanie poszerzona, powstaną nowe chodniki oraz plac manewrowy.

Liczba wyświetleń: 1168

powrót