Aktualności

Kolegia nauczycielskie w strukturach PWSZ w Ciechanowie

2010.11.18 12:20 , aktualizacja: 2012.03.06 14:05
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Barbara Chmielewska
foto: Barbara Chmielewska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa 18 listopada br. podpisali porozumienie o współpracy dotyczące włączenia Kolegium Nauczycielskiego i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych do PWSZ.

 

Dzięki planowanej fuzji słuchacze kolegiów zyskają status studentów oraz ukończą studia z tytułem licencjata na dyplomie. W PWSZ natomiast utworzone zostaną kierunki studiów, na których uczelnia w tej chwili nie prowadzi kształcenia: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym, wychowanie fizyczne oraz języki – angielski i niemiecki. Szczegółowe zasady współdziałania między uczelnią a samorządem województwa określi odrębna umowa, w której określone zostaną m.in. kwestie dotyczące kadry, słuchaczy i majątku przejmowanych jednostek.

 

Kolegium Nauczycielskie i Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Ciechanowie to szkoły cieszące się dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich z regionu ciechanowskiego. Od blisko 20 lat prowadzą kształcenie w systemie dziennym (bezpłatnym) i zaocznym. Przygotowują zarówno nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego i wychowania fizycznego, ale również języków obcych.

 

Kolegium Nauczycielskie w Ciechanowie prowadzi obecnie kształcenie w zakresie specjalności: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz wychowanie fizyczne. W roku szkolnym 2010/2011 naukę pobiera w nim 304 słuchaczy. Kolegium zatrudnia 65 nauczycieli oraz 14 pracowników administracji i obsługi. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Ciechanowie kształci nauczycieli w zakresie specjalności język angielski i język niemiecki. W roku szkolnym 2010/2011 naukę w NKJO pobiera 138 słuchaczy. Zatrudnionych jest 19 nauczycieli oraz 8 pracowników administracji i obsługi.

Liczba wyświetleń: 1102

powrót