Aktualności

Strażak Roku 2010 nagrodzony

2010.11.04 14:30 , aktualizacja: 2012.04.23 11:23

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Druh Włodzimierz Lewicki został „Strażakiem Roku 2010” Województwa Mazowieckiego. Nagrodę i list gratulacyjny 4 listopada br. wręczył członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.

 

Druh Włodzimierz Lewicki, uhonorowany również tytułem „Strażaka miesiąca września 2010” należy do OSP w Obrębie w powiecie przasnyskim. We wrześniu br. w miejscowości Klewki w samochód, którym jechał z kolegą, uderzyło auto osobowe. Podróżowała nim kobieta z trójką dzieci. Kiedy samochód stanął w płomieniach, prowadząca pojazd i siedząca z przodu dziewczynka wydostały się z samochodu, natomiast dzieci siedzące z tyłu nie miały możliwości wyjścia. Mimo rozprzestrzeniającego się pożaru i groźby wybuchu instalacji gazowej, Druh Włodzimierz Lewicki i Robert Jóźwicki bez wahania przystąpili do ewakuacji dzieci. Tylko dzięki ich zdecydowanej postawie i odwadze udało się uratować życie trzy- i czterolatka.

 

Drugim bohaterem uroczystości stał się wyróżniony przez marszałka listem gratulacyjnym i nagrodą Druh Wojciech Szkiela z OSP w Ożarowie Mazowieckim (powiat warszawski-zachodni), który z wypadku samochodowego w miejscowości Mory udzielił pomocy poszkodowanym pasażerom i ugasił płonący silnik.

 

Wręczając nagrody, członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz podziękował bohaterom za odwagę i determinację w ratowaniu ludzkiego życia i podkreślił, że ich poświęcenie i ofiarność przynosi chlubę wszystkim strażakom.

  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 1238

powrót