Aktualności

Tomograf dla Łosic

2010.11.02 14:35 , aktualizacja: 2012.04.25 10:41

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. Andrzej Kowalczuk, SP...
fot. Andrzej Kowalczuk, SP...
fot. Andrzej Kowalczuk, SP...
fot. arch. Starostwa...

Zakup tomografu komputerowego, modernizacja oraz przystosowanie SP ZOZ w Łosicach do europejskich standardów to kolejna mazowiecka inwestycja zrealizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu. W uroczystym zakończeniu prac remontowych i otwarciu pracowni tomograficznej w powiatowym szpitalu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Marszałek pogratulował finalizacji, tak ważnej dla lokalnej społeczności, inwestycji. Podkreślił, że mieszkańcy mniejszych miejscowości zasługują na to, aby mieć warunki opieki zdrowotnej na miarę XXI wieku, porównywalne z ofertą medyczną w dużych miastach. Takie możliwości daje zrealizowany przez łosicki szpital projekt. Marszałek wyraził nadzieję, że poszerzenie działalności o opiekę nad pacjentami przewlekle chorymi i terminalnymi oraz wykonane prace remontowe wpłyną na podwyższenie komfortu korzystania z usług placówki, w której profesjonalna pomoc będzie teraz udzielana w nowoczesnych warunkach.

 

Całkowita wartość zrealizowanego w Łosicach projektu to 4 441 940 zł, a kwota dofinansowania wyniosła 3 775 649 zł. Dzięki pozyskanym środkom zmodernizowany został stary budynek szpitala, zainstalowane baterie słoneczne, a także wykonane podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Zakupiono również specjalistyczny sprzęt oraz wygospodarowano pomieszczenia na pracownię tomografii komputerowej.

 

Zaangażowanie marszałka Adama Struzika w pracę na rzecz unowocześniania i udostępniania najwyższej jakości świadczeń medycznych w regionie uhonorowano odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Pod podziękowaniami za szczególny wkład w realizację inwestycji służących rozwojowi i unowocześnianiu ochrony zdrowia podpisali się mieszkańcy powiatu łosickiego.

 

Uroczystości, które odbyły się 29 października br., stały się również okazją do otwarcia Centrum Administracyjnego w Łosicach – nowej siedziby Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy i Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Liczba wyświetleń: 1379

powrót