Aktualności

Sokołowskie starostwo zinformatyzowane

2010.10.26 15:35 , aktualizacja: 2012.04.23 12:08

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dobra wiadomość dla mieszkańców i przedsiębiorców z Sokołowa Podlaskiego i okolicznych gmin. Już pod koniec 2011 r. większość spraw w urzędach będą mogli załatwić przez Internet. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych. 27 października br. umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz władze powiatu sokołowskiego. Wartość inwestycji to ponad 6,6 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie przeszło 5,6 mln zł.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że to bardzo ważne, aby urzędy wychodziły naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a te, w dobie powszechnej informatyzacji i społeczeństwa informacyjnego, są coraz większe. Dodał, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wprowadzonym w starostwie powiatowym i okolicznych gminach, załatwienie sprawy czy złożenie wniosku przez Internet nie będzie już problemem, a urząd stanie się jeszcze bardziej przyjazny lokalnej społeczności.

 

W ramach projektu powstanie platforma teleinformatyczna – e-Urząd. Zostanie ona wdrożona nie tylko w sokołowskim starostwie powiatowym i podległych mu jednostkach, ale także w partnerskich urzędach gmin z powiatu siedleckiego. Z tego rozwiązania skorzystają zatem także mieszkańcy gmin: Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Sabnie, Sterdyń, Repki i Korczew.

 

Projekt zakłada m.in. stworzenie Portalu e-Usług Publicznych, Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów oraz Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Wdrożone rozwiązania umożliwią interesantom składanie pism, podań i wniosków drogą elektroniczną. Ponadto każdy będzie na bieżąco informowany o stanie sprawy, niezależnie od tego czy zgłoszenie zostało złożone w formie papierowej czy też elektronicznej. Dodatkowym ułatwieniem będzie możliwość uiszczania opłat przez Internet.

 

Planowany jest też zakup oprogramowania antywirusowego oraz niezbędnego sprzętu: komputerów, skanerów, czytników kodów paskowych do identyfikacji dokumentów oraz serwerów. Serwerownię zaś dostosuje się do wymogów przetwarzania danych osobowych.

  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska

Liczba wyświetleń: 743

powrót