Aktualności

Otwarto nowy budynek szpitala w Pułtusku

2010.10.25 12:20 , aktualizacja: 2012.04.23 13:25
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Szczepan Zawadzki,...
foto: Szczepan Zawadzki,...
foto: Szczepan Zawadzki,...

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Marcin Kierwiński 23 października br. wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego szpitala w Pułtusku. To jedna z największych inwestycji na Mazowszu.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 20 mln zł. W lutym br. władze województwa podpisały również umowę na unijne dofinansowanie zakupu sprzętu i aparatury medycznej oraz wyposażenia dla szpitala. Wartość projektu to ponad 10 mln zł, z czego unijne wsparcie to 8,6 mln zł. Pierwsi pacjenci maja trafić do placówki już na początku grudnia br.


Plany budowy szpitala w Pułtusku pojawiły się już w latach 50. XX w. Budowa obiektu rozpoczęła się w latach 80. W lutym 2002 r. realizację inwestycji przejął od wojewody mazowieckiego powiat pułtuski. Budowa placówki została zakończona ze środków powiatu pułtuskiego, budżetu państwa w ramach kontraktów wojewódzkich oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 723

powrót