Aktualności

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim ukończony

2010.10.19 16:00 , aktualizacja: 2012.04.23 13:47

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. arch. Starostwa...

W Grodzisku Mazowieckim oddano do użytku Samodzielny Szpital Zachodni im. Jana Pawła II. Jego budowa, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, w latach 2001-2008 została dofinansowana w ramach Kontraktu Wojewódzkiego kwotą ponad 150 mln zł. W oficjalnym otwarciu szpitala, 19 października br., wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Budowa szpitala rozpoczęła się w 1989 r. Łączny koszt inwestycji to ponad 238,3 mln zł. W placówce mieszczą się oddziały: Wewnętrzny, Ortopedii i Traumatologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Neurologiczny i Udarowy, Pediatryczny, Chirurgiczny, Kardiologiczny, Urologiczny, Chirurgii Onkologicznej, Kardiologii Inwazyjnej, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Stacja Dializ.

 

Marszałek Adam Struzik pogratulował finalizacji inwestycji tak ważnej dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Zaznaczył, że specjalistyczny sprzęt medyczny, nowoczesne technologie leczenia oraz wykwalifikowany personel, odgrywają rolę decydującą o ludzkim życiu. Dlatego tak ważne jest inwestowanie nie tylko w doskonalenie zawodowe lekarzy, ale także komfortowe warunki pracy i profesjonalne wyposażenie placówek medycznych.

 

Uroczystości stały się okazją do zaprezentowania historii budowy Szpitala Zachodniego oraz oficjalnego przekazania władzom placówki certyfikatu ISO 27001:2005 System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Liczba wyświetleń: 998

powrót