Aktualności

Blisko 1,6 mln zł z Unii na e-usługi w urzędach w Legionowie i Łomiankach

2010.10.19 15:55 , aktualizacja: 2012.04.23 13:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Łomiankach zostaną zinformatyzowane. Umowy na unijne dofinansowanie projektów podpisali 19 października br. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz beneficjenci. Łączna wartość projektów toponad 1,8 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie blisko 1,6 mln zł.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński podkreślił, że wdrożenie nowoczesnych technologii przez coraz większą liczbę mazowieckich urzędów znacznie poprawi komfort współpracy z mieszkańcami poszczególnych gmin. Możliwość załatwienia większości urzędowych spraw przez Internet to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędność czasu. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz pogratulował dobrze przygotowanych projektów, życzył szybkiej ich realizacji i pomyślnego rozliczenia.

 

E-karty usług, e-załatwianie spraw, e-learning, e-skrzynka podawcza oraz e-ogłoszenia to nowe usługi, które dostępne będą przez Internet w starostwie powiatowym w Legionowie. Projekt zakłada także ujednolicenie serwisów internetowych wszystkich jednostek organizacyjnych starostwa oraz modernizację i zakup niezbędnego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Powstaną także specjalne bazy danych na potrzeby urzędu.

 

W Urzędzie Miasta i Gminy Łomianki zostanie natomiast rozbudowany o nowe moduły portal e-Miasto. Umożliwią one sprawną i bezpieczną komunikację mieszkańców z urzędem. Projekt zakłada także wdrożenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów, instalację czterech infokiosków oraz zakup niezbędnego sprzętu komputerowego i oprogramowania.

  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka
  • fot. Łucja D. Cichocka

Liczba wyświetleń: 668

powrót