Aktualności

Inwestycje drogowe w powiecie pułtuskim

2010.10.15 08:25 , aktualizacja: 2012.04.23 14:18

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

14 października br. w powiecie pułtuskim oddano do użytku aż dwie zmodernizowane drogi. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w przekazaniu do użytku odcinków dróg wojewódzkich nr 618 i 620 oraz w spotkaniu podsumowującym realizację tych inwestycji. Na przebudowę dróg Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 14,5 mln zł. 

 

Kierowcy i piesi mogą już korzystać z odcinka przy szkole podstawowej w miejscowości Przewodowo (gm. Gzy, pow. pułtuski) drogi wojewódzkiej nr 620 oraz ze skrzyżowania drogi woj. nr 618 z ul. Nadnarwiańską przy moście na Narwii w Pułtusku.


Drogi wojewódzkie nr 618 i 620 zostały przebudowane na odcinku 5 km. W ramach inwestycji położono nowe warstwy bitumiczne nawierzchni, spełniające warunki odpowiadające kategorii ruchu KR4 i nośności 100kN/oś, przebudowano chodniki, zjazdy i skrzyżowania z drogami gminnymi i powiatowymi. Zadbano także o bezpieczeństwo pieszych, robiąc azyle oraz zatoki autobusowe z peronami. Ponadto wykonano odwodnienie drogi wraz z przepustami, kanalizację deszczową oraz zjazdy do przyległych do niej posesji i pól.

  • Pułtuska Gazeta Powiatowa Pułtuska Gazeta Powiatowa
  • Pułtuska Gazeta Powiatowa Pułtuska Gazeta Powiatowa

Liczba wyświetleń: 1043

powrót