Aktualności

Oczyszczalnia ścieków „Krym” już działa

2010.10.11 12:00 , aktualizacja: 2012.04.23 15:00

Autor: Patryk Stolarski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Oczyszczalnia ścieków „Krym”, powstała w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Wołomin-Kobyłka”, już otwarta. W uroczystym oddaniu obiektu do użytku, które odbyło się 8 października br., wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.

 

„Spotkajmy się na dnie stawu …” pod takim hasłem została zorganizowana uroczystość, która symbolizowała zakończenie kilkuletnich prac nad projektem. Inwestycja zrealizowana została przez Urząd Miasta Kobyłka i, z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Wołomin, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Wołominie. Zakres robót objął rozbudowę oczyszczalni ścieków „Krym”, zlokalizowanej w Leśniakowiźnie (gmina Wołomin), modernizację pompowni „Gryczana” w Wołominie oraz budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenach sąsiadujących gmin o łącznej długości blisko 180 km. Dzięki finalizacji inwestycji w Kobyłce dostęp do kanalizacji uzyskało 81% gospodarstw, przy początkowej wartości 4%. W Wołominie na terenach wiejskich dostęp do kanalizacji ma kolejne 5900 osób, a w mieście 2400 osób. Jest to jedno z największych w ostatnich latach przedsięwzięć w powiecie wołomińskim. Ogólna wartość projektu wyniosła ponad 34 mln euro.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podkreślił jak duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców regionu ma swobodny dostęp do mediów, takich jak woda i kanalizacja. Zaznaczył również, że oddana do użytku inwestycja przyczyni się także do rozpowszechnienia działań proekologicznych, tak ważnych w Unii Europejskiej, wyznaczającej światowe normy w tym zakresie. Dodał także, że przedsięwzięcie uczyni region bardziej atrakcyjnym oraz przyczyni się do jego inwestycyjnego rozwoju.

  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski
  • fot. Patryk Stolarski

Liczba wyświetleń: 662

powrót