Aktualności

Marszałek na uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2010/2011

2010.10.04 12:40 , aktualizacja: 2012.04.23 15:33
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: K. Bielińska, Szkoła...
foto: K. Bielińska, Szkoła...

Wierzę, że nowy rok akademicki przyniesie kolejne osiągnięcia studentom i kadrze naukowej, jak również da Polsce i Europie szanse na efektywny i dynamiczny rozwój, dzięki nowym, profesjonalnie przygotowanym kadrom – mówił Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik do społeczności akademickiej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.


Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011, która odbyła się 3 października br., rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po wystąpieniu rektora uczelni – prof. nzw. dr. hab. inż. Zbigniewa Kruszewskiego zostały wręczone medale Pawła Włodkowica oraz wyróżnienia.


Marszałek Adam Struzik, w swoim przemówieniu podkreślił, że wybór profilu rozwoju na etapie szkolnictwa wyższego jest ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka. Decyzja o podjęciu lub kontynuowaniu nauki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wiąże się z chęcią zdobycia rzetelnego wykształcenia z różnych dziedzin nauki, odpowiadającego europejskim standardom. Marszałek życzył wszystkim studentom zadowolenia z wybranego kierunku studiów i zdobycia wiedzy pozwalającej sprostać silnej konkurencji na rynku pracy, kadrze naukowej natomiast kolejnych osiągnięć naukowo-dydaktycznych.


Inaugurację uświetnił wykład prof. dr. hab. Jerzego Woźnickiego „Dlaczego potrzebna jest wizja przyszłości szkolnictwa wyższego?”. Uroczystości zakończyło tradycyjne Gaudeamus igitur.
 

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych niepublicznych uczelni w Polsce i pierwszą w kraju, która otrzymała w 2001 r. międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001. Jest także regionalnym liderem w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój kapitału ludzkiego. W ramach pozyskanych środków wparciem szkoleniowym objęto ponad 6 tys. osób. Obecnie uczelnia kształci studentów na 10 kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, politologia, wychowanie fizyczne, zarządzanie, edukacja techniczno-informatyczna oraz europeistyka.
 

Liczba wyświetleń: 844

powrót