Aktualności

Powiat lipski ma już pełnowymiarową halę sportową

2010.09.08 15:15 , aktualizacja: 2012.04.24 12:35

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Ziściły się marzenia nie tylko uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą, ale też wszystkich mieszkańców powiatu lipskiego. 8 września br. oddano do użytku nową halę sportową. W uroczystości otwarcia obiektu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Nowo wybudowana hala sportowa to największy tego typu obiekt w powiecie lipskim. Posiada boisko o wymiarach 41,6x21,6 m. z widownią na 500 osób oraz szatnię i pomieszczenia socjalne. Udało się także wygospodarować miejsce na trzy sale dydaktyczne.

 

Głównym inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Lipsku.Całkowity koszt budowy wyniósł ponad 4,6 mln zł, z czego decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja została dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego kwotą 1,1 mln zł.

 

Oddawana dziś do użytku hala to ważny ośrodek sportowy, z którego korzystać będą przede wszystkim uczniowie oraz mieszkańcy i odwiedzający miasteczko turyści. Obiekt, który możemy podziwiać jest jednym z największych przedsięwzięć sportowych w historii powiatu, a zarazem dowodem jego prężnego rozwoju powiedział marszałek Adam Struzik. Wyraził przekonanie, że organizowane tu wydarzenia sportowe z pewnością przyczynią się do integracji lokalnej społeczności oraz przyciągną wielu gości.

 

Halę sportową zaprojektowano tak, aby komponowała się ze znajdującym się w sąsiedztwie XVII-wiecznym klasztorem. Charakterystyczne okna w kształcie łuków, stylizowane przypory na rogach budynku doskonale pasują do architektury zabytkowego miasteczka.

 

W uroczystościach wzięli udział również przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego - wiceprzewodnicząca Bożenna Pacholczak oraz radny Bogumił Ferensztajn.

  • fot. Dariusz Kędzierski
  • fot. Krzysztof Furmanek,...
  • fot. Dariusz Kędzierski
  • fot. Krzysztof Furmanek,...
  • fot. Krzysztof Furmanek,...
  • fot. Krzysztof Furmanek,...
  • fot. Dariusz Kędzierski
  • fot. Dariusz Kędzierski

Liczba wyświetleń: 932

powrót