Aktualności

Otwarcie nowych boisk w Szczutowie

2010.09.06 09:10 , aktualizacja: 2012.04.24 13:01

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

4 września br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w jubileuszu Samorządu Gminy Szczutowo, w trakcie którego otwarto nowe boiska sportowe. Stało się to możliwe dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel 1 mln zł.

 

Uroczystość była także okazją do odznaczenia marszałka Adama Struzika Medalem „20-lecia Samorządu Gminy Szczutowo” przyznawanym za zasługi na rzecz lokalnej społeczności.

 

W ramach inwestycji powstały dwa boiska – wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki oraz boisko trawiaste do piłki nożnej. Dodatkowo zbudowano również 6-torową bieżnię tartanową, skocznie do skoków w wzwyż i w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, a także trybuny. Całość inwestycji została ogrodzona i oświetlona. Łączny koszt zadania wyniósł blisko 1,7 mln zł.

 

Marszałek Adam Struzik podziękował władzom gminy za sprawną realizację inwestycji i podkreślił, że urząd marszałkowski z przyjemnością wspiera inicjatywy sportowe i rekreacyjne. Jako instytucja samorządowa działa na rzecz powstawania i rozbudowy nowych obiektów sportowych. Od kilku lat mazowiecka młodzież zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich imprezach sportowych, co jest dowodem na to, że takie działania przynoszą wymierne efekty. Wyróżnił także władze gminy dyplomem uznania i listem gratulacyjnym.

  • Archiwum UG Szczutowo
  • Archiwum UG Szczutowo
  • Archiwum UG Szczutowo
  • Archiwum UG Szczutowo
  • Archiwum UG Szczutowo
  • Archiwum UG Szczutowo

Liczba wyświetleń: 694

powrót