Aktualności

XII Dożynki Powiatu Płockiego

2010.09.06 11:55 , aktualizacja: 2012.04.24 12:53

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mieszkańcy z powiatu płockiego podziękowali za plony i podsumowali kolejny rok gospodarskiego wysiłku. W uroczystościach dożynkowych, które odbyły się 5 września br. w Bielsku wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Tradycyjnie święto plonów powiatu płockiego, połączone z obrzędami dziękczynnymi za pomyślnie ukończone żniwa, rozpoczęło się przemarszem barwnego korowodu dożynkowego. Wyruszył on z placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, by dotrzeć pod Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku, gdzie odbyła się msza święta celebrowana przez J.E. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

 

Za całoroczną ciężką pracę podziękował obecnym Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Podkreślił, że dożynki są dla gospodarzy czasem radości i poczucia dumy z efektów własnego wysiłku. To również najlepsza okazja, aby złożyć wyrazy zasłużonego szacunku i wdzięczności wszystkim mazowieckim rolnikom, których pracowitość i sumienność stają się gwarantem naszego dostatku.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe, resortowe oraz samorządowe. Przygotowano również wiele atrakcji dla przybyłych gości. Wystąpiły m.in.: Zespół Folkowy „VERES” z Ukrainy, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku oraz Zespół Ludowy z Domu Kultury w Sopoćkinie „Echo Przeszłości”.

 

XII Dożynki Powiatu Płockiego w Bielsku odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

  • Starostwo Powiatowe w...
  • Starostwo Powiatowe w...
  • Starostwo Powiatowe w...
  • Starostwo Powiatowe w...

Liczba wyświetleń: 874

powrót