Aktualności

Jubileusz OSP w Radzanowie

2010.08.30 13:00 , aktualizacja: 2012.04.24 13:42
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

90-lecie istnienia ważnej i niezwykle potrzebnej instytucji jaką jest ochotnicza straż pożarna to w życiu społeczności Radzanowa wielkie święto. W uroczystościach jubileuszowych 29 sierpnia br., połączonych z Powiatowym Dniem Strażaka oraz Świętem Ludowym wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Bycie strażakiem to wyzwanie, ale także zaszczyt. Przezwyciężając własne słabości i strach, często ocierając się o śmierć, strażacy ochotnicy podejmują wiele ryzykownych i trudnych zadań, ratując zdrowie, mienie i życie ludzkie. Ich działalność zawsze spotyka się z wielkim szacunkiem i uznaniem. Marszałek Adam Struzik uhonorował Ochotniczą Straż Pożarną w Radzanowie dyplomem uznania za wybitne zasługi oraz działalność na rzecz województwa mazowieckiego.

 

Takie żywioły jak ogień czy woda to trudni przeciwnicy. Aby skutecznie z nimi walczyć potrzebne są nie tylko doświadczenie i odwaga, ale także nowoczesny, profesjonalny sprzęt. Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych przekazał w latach 2008-2009 dla jednostki OSP w Radzanowie kwotę 89 tys. 574 zł na zakup sprzętu ratowniczego, w tym używanego samochodu pożarniczego oraz motopompy pływającej.

 

Rocznica stała się również okazją do wyróżnienia najbardziej aktywnych strażaków okolicznościowymi odznaczeniami. Marszałek Adam Struzik, wręczając medale, podziękował druhom za zaangażowanie i sprawne interwencje, doceniając ich ogromne poświęcenie w walce z tegoroczną powodzią. Z okazji Dnia Strażaka życzył satysfakcji z podejmowanych działań w służbie innym ludziom.

Liczba wyświetleń: 904

powrót