Aktualności

110 lat służby

2010.08.30 11:25 , aktualizacja: 2012.04.24 13:44

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą już od 110 lat pełnią służbę pod patronatem św. Floriana. Podczas uroczystości jubileuszowych, które odbyły się 29 sierpnia br., zasługi jednostki uhonorowane zostały Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Obchody 110-lecia OSP w Nowym Mieście nad Pilicą rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, po której uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona miasta o. Honorata. Rocznica stała się również okazją do wręczenia okolicznościowych odznaczeń najbardziej aktywnym strażakom.

 

Dotychczasowa prężna działalność jednostki w zakresie ochrony przeciwpożarowej na Mazowszu doceniona została także przez samorząd województwa. W uznaniu wybitnych zasług i całokształtu działalności na rzecz regionu marszałek Adam Struzik wyróżnił Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Mieście nad Pilicą Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wręczając odznaczenie, marszałek podziękował strażakom za odwagę i determinację w walce z żywiołem. Podkreślił zwłaszcza zaangażowanie druhów w ratowanie mienia i życia ludzkiego podczas walki z powodzią wiosną br. Wszystkim pełniącym trudną i odpowiedzialną służbę strażacką życzył wielu sukcesów oraz kolejnych lat efektywnej i satysfakcjonującej pracy.

 

Zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych było wręczenie Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi tytułu Honorowego Obywatela Nowego Miasta nad Pilicą.

  • fot. Tomasz Bogacki, UG...
  • fot. Tomasz Bogacki, UG...
  • fot. Tomasz Bogacki, UG...

Liczba wyświetleń: 904

powrót