Aktualności

Dotacje na własny biznes po 50 roku życia

2010.08.04 12:00 , aktualizacja: 2012.04.24 14:40

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

4 sierpnia br. w stołecznym ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie czeków z dotacjami dla osób powyżej 50. roku życia na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Łączna kwota przyznanych dotacji wyniosła 617 tys. zł i przyznano ją na wsparcie 16. nowych firm.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyli czeki uczestnikom projektu „Magus – warszawski pilotażowy program wspierania przedsiębiorczości wśród osób powyżej 50 roku życia”, którzy pozytywnie przeszli cykl szkoleń i doradztwa oraz napisali zwycięskie biznesplany. Otrzymają oni dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 40 tys. zł. Dotacja wypłacana będzie w dwóch transzach, a razem z dotacją przyznane jest wsparcie pomostowe w wysokości 1100 zł przez pierwsze 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia do 12 miesięcy.

 

Projekt od początku cieszył się dużym zainteresowaniem – liczba chętnych do udziału w projekcie z własnym pomysłem na biznes to 130 osób na 50 miejsc.Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej mieszkańców Warszawy powyżej 50 roku życia poprzez wzrost liczby przedsiębiorstw w regionie, zakładanych przez osoby z tej grupy wiekowej, która spotyka się z formą dyskryminacji na rynku pracy. Dzięki projektowi zwiększony zostaje poziom zatrudnienia wśród osób starszych.

 

Projekt jest dofinansowany z funduszy europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2 „Promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. Wartość projektu to ponad 1,3 mln zł. Jego realizacja potrwa do końca maja 2011 r.

  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka
  • Dorota Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 2544

powrót