Aktualności

Nowe ambulanse medyczne dla siedleckiego Meditransu

2010.07.30 09:15 , aktualizacja: 2012.04.24 15:06

Autor: oprac. A. Stabińska na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Trzy nowoczesne ambulanse marki Mercedes Sprinter 319 CDI zastąpiły wyeksploatowane pojazdy w siedleckim Meditransie. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 1,2 mln zł, z czego Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 158 tys. zł. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 29 lipca br. z udziałem m.in. Waldemara Roszkiewicza, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego.

 

W samochodach zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, zwiększono także funkcjonalność wnętrza, co wpłynie na lepsze warunki udzielania pomocy pacjentom. Karetki zaopatrzono w nosze transportowe i podbierające, materac próżniowy, krzesełko kardiologiczne, deskę ortopedyczną, defibrylator, pulsoksymetr, ssak mechaniczny i ręczny, uprząż pediatryczną, respirator, pompę infuzyjną, laryngoskop, a także w niezbędne środki łączności. Satelitarny system monitorowania pozycji ambulansów ułatwi nakierowanie pojazdu na miejsce zdarzenia, szczególnie poza obszarem zabudowanym, zwiększając skuteczność koordynacji akcji ratowniczej z udziałem różnych służb i środków. 

 

Ambulanse medyczne będą wykorzystywane zarówno przez zespół specjalistyczny w Siedlcach i podstację w Hołubli, jak również Stację Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim.

 

Celem projektu jest unowocześnienie bazy transportu medycznego dla obywateli, umożliwiając zespołom ratunkowym dotarcie do osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia w o wiele krótszym czasie. Satelitarny system monitorowania pozycji ambulansów ułatwi nakierowanie pojazdu na miejsce zdarzenia – szczególnie poza obszarem zabudowanym. Dzięki temu zwiększy się skuteczność koordynacji akcji ratowniczej.

 

Całkowita wartość zakupu wyniosła ponad 1 209 092,00 zł, w tym ponad 158 288,00 to dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego, 153 841,50 zł ze środków własnych SP ZOZ „RM-MEDITRANS”, a 896 962,50 zł stanowiło wsparcie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 1101

powrót