Aktualności

Bohaterstwo strażaka nagrodzone

2010.07.26 13:05 , aktualizacja: 2012.04.24 15:39

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Druh Zbigniew Czerwonka za swoją bohaterską postawę podczas akcji ratowniczej otrzymał honorowy tytuł „Strażaka miesiąca czerwca”. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, podczas uroczystości w urzędzie marszałkowskim 26 lipca br., uhonorował laureata nagrodą pieniężną oraz listem gratulacyjnym.

 

Dh Zbigniew Czerwonka jest naczelnikiem OSP w Woli Pawłowskiej. Podczas powodzi w maju i czerwcu br. bardzo ofiarnie ratował życie i mienie ludzkie. Był jednym ze strażaków, którzy tamowali wyciek w wale przeciwpowodziowym w Woli Pawłowskiej (powiat lipski).  Uczestniczył również w akcjach na terenie gminy Solec nad Wisłą i gminy Chotcza, niejednokrotnie ryzykując swoje zdrowie i życie. Swoim przykładem motywował innych do walki z żywiołem.

 

Marszałek Adam Struzik podczas spotkania podkreślił, że tegoroczna powódź miała szczególnie dramatyczny wymiar. Wręczając nagrodę, pogratulował wyróżnionemu strażakowi ofiarności i zaangażowania w pełnieniu tej niebezpiecznej i odpowiedzialnej służby oraz za szczególną determinację i humanitaryzm podczas walki z żywiołem.

  

Liczba wyświetleń: 776

powrót