Aktualności

Dziękujemy bohaterom ze Słubic!

2010.07.26 11:45 , aktualizacja: 2012.04.24 15:41

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

24 lipca br. w Sannikach Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z druhami z ZOSP Słubice i podziękował im za zaangażowanie oraz poświęcenie w walce z tegoroczną powodzią.

 

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że majowa powódź boleśnie dotknęła Mazowsze. Żywioł osłabił szereg wałów powodziowych i urządzeń melioracyjnych, a setkom mieszkańców Mazowsza odebrał dorobek życia. Podkreślił, że prowadzone działania byłyby trudniejsze i znacznie mniej skuteczne, a straty większe, gdyby nie zaangażowanie i ciężka praca strażaków – ochotników z jednostki w Słubicach. Ratując życie i mienie mieszkańców gminy, kolejny raz udowodnili oni, że są prawdziwymi bohaterami, obrońcami, na których można liczyć w każdej sytuacji. Służąc ofiarnie drugiemu człowiekowi, wykazali się ogromną wiedzą, odwagą oraz profesjonalizmem. Gratulując druhom wytrwałości w najtrudniejszych warunkach marszałek Adam Struzik przekazał na ręce dowódcy jednostki dyplom uznania.

 

Spotkanie miało miejsce podczas pikniku strażackiego „Jesteśmy razem”, który strażacy ze Słubic potraktowali jako przerwę w pracy, gdyż usuwanie skutków powodzi w gminie trwa nadal.

  • Wiesław Seweryniak
  • Wiesław Seweryniak

Liczba wyświetleń: 817

powrót