Aktualności

Święto policji w Płocku

2010.07.23 15:45 , aktualizacja: 2012.04.24 15:42

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

O trudnej służbie drugiemu człowiekowi, odpowiedzialności za ochronę ludzkiego życia, czuwaniu nad przestrzeganiem porządku prawnego oraz nieocenionych zasługach funkcjonariuszy dyskutowano w Płocku, podczas dorocznych obchodów Święta Policji. W uroczystościach, które odbyły się 23 lipca br. wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Płockie obchody, upamiętniające uchwalenie przed 91 laty ustawy o Policji Państwowej, tradycyjnie stały się okazją do symbolicznego uhonorowania ciężkiej pracy funkcjonariuszy. Policjantów udekorowano medalami 20-lecia oraz srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużony Policjant”, przyznawanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wręczono również mianowania na wyższe stopnie.

 

Marszałek Adam Struzik złożył wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Policji wyrazy uznania i szacunku. Podkreślił, że swoją zaszczytną służbę pełnią z zachowaniem najwyższych standardów profesjonalizmu i odpowiedzialności. Marszałek podziękował policjantom zwłaszcza za zaangażowanie w walkę z powodzią i pomoc w usuwanie skutków żywiołu w regionie płockim.

 

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Michał Twardy Sekretarz Województwa - Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński, oraz przedstawiciele Parlamentu RP.

  • Delegatura UMWM w Płocku
  • Delegatura UMWM w Płocku
  • Delegatura UMWM w Płocku

Liczba wyświetleń: 1202

powrót