Aktualności

Marszałek z wizytą w Radomiu

2010.07.21 14:55 , aktualizacja: 2012.04.25 08:33

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Funkcjonariusze Polskiej Policji służą społeczeństwu już od 91 lat. 21 lipca br. w mazowieckich obchodach Święta Policji, które odbyły się w Radomiu, wziął udział m.in. marszałek województwa Adam Struzik. Uroczystości rocznicowe poprzedzone zostały otwarciem nowej siedziby Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

Obchody Święta Policji zainaugurowane zostały już 19 lipca br. otwarciem wystawy fotograficznej przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Na ekspozycję składa się 9 tablic, prezentujących pracę policjantów oraz sprzęt, jakim dysponują. Oficjalne uroczystości, 21 lipca br., rozpoczęły się złożeniem kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza i mszą świętą w Kościele Garnizonowym. Następnie, podczas apelu, wręczono policjantom odznaczenia i mianowania na wyższe stopnie. Również marszałek Adam Struzik uhonorowany został Złotym Medalem za zasługi dla Policji. Na uroczystość tych, którzy na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa przybyli liczni goście. Mieli oni możliwość wysłuchania koncertu orkiestry policyjnej. Przygotowano również pokazy sprzętu policyjnego, a dla najmłodszych konkursy edukacyjne.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który objął uroczystości honorowym patronatem, podkreślił, że służba w Policji niesie ze sobą ryzyko i wielką odpowiedzialność za drugiego człowieka. Marszałek podziękował mazowieckim policjantom za codzienną, rzetelną pracę i zaznaczył, że dzięki ofiarności i determinacji funkcjonariuszy nie tylko rośnie poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie, ale także umacnia się zrozumienie i uznanie dla działań Policji.

 

Uroczyste obchody Święta Policji poprzedzone zostały otwarciem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Adaptacja budynków rozpoczęła się już w lipcu 2007 roku, a prace pochłonęły ponad 11 mln zł, ale dzięki profesjonalnemu wyposażeniu inwestycja ma przynieść duże oszczędności. W nowej siedzibie powstały specjalistyczne pracownie: badania krwi na zawartość alkoholu, badania środków odurzających, ekspertyz sprzętu komputerowego oraz, jedna z najnowocześniejszych w kraju, pracownia broni i balistyki, posiadająca tunel balistyczny pozwalający na badanie pocisków o kalibrze nawet do 20 milimetrów. Są również pomieszczenia dla psów wykorzystywanych do badań śladów zapachowych. Laboratorium posiada także pracownię osmologiczną z pokaźnym bankiem zapachów.Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Ryszard Szkotnicki oraz Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego podinsp. Paweł Rybicki.

  • Arch. KWP Radom
  • Arch. KWP Radom
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Arch. KWP Radom
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Marek Ślufarski, Delegatura...
  • Arch. KWP Radom

Liczba wyświetleń: 1286

powrót