Aktualności

Dzieci powodzian z Mazowsza na wakacjach w Saksonii-Anhalt

2010.07.19 15:40 , aktualizacja: 2012.04.25 15:25

Autor: Katarzyna Mańska, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 

W dniu 19 lipca br. grupa dzieci w wieku 11–16 lat z gminy Solec nad Wisłą wyjechała na tygodniowe wakacje do Niemiec. Wyjazd zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego z inicjatywy regionu partnerskiego – kraju związkowego Saksonia-Anhalt, który zaprosił dzieci z poszkodowanych rodzin na tygodniowy wypoczynek do Oebisfelde, miejscowości na terenie Parku Natury Drömling.

 

Mieszkańcy Oebisfelde z entuzjazmem zadeklarowali chęć przyjęcia dzieci w swoich domach. Dla młodych gości zaplanowano wiele atrakcji, m. in. zabawę na kąpieliskach, zwiedzanie parku natury Drömling i jego okolicy, ognisko, nocne wędrówki, zwiedzanie Parku Narodowego Harz, parku tematycznego Autostadt w Wolfsburgu, rezerwatu bobrów na środkowej Łabie, udział w turnieju piłki siatkowej i nożnej na stadionie w Rätzlingen.

 

Pobyt w Saksonii-Anhalt będzie miał charakter wypoczynkowo – edukacyjny a przede wszystkim pozwoli dzieciom choć na chwilę oderwać się od trudnej, popowodziowej codzienności.

 

W maju br. w walce z powodzią Kraj Związkowy Saksonia-Anhalt wsparł Województwo Mazowieckie również poprzez pomoc  techniczną: Region partnerski Saksonia-Anhalt pomaga Mazowszu

  • UG Solec
  • UG Solec

Liczba wyświetleń: 760

powrót