Aktualności

Podziękowania za wsparcie podczas akcji powodziowej

2010.07.16 15:20 , aktualizacja: 2012.04.25 08:51

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Tegoroczna powódź okazała się tragiczna w skutkach dla województwa mazowieckiego. Żywioł osłabił szereg wałów powodziowych i urządzeń melioracyjnych, a setkom mieszkańców Mazowsza odebrał dorobek życia. W pomoc powodzianom zaangażowali się nie tylko mieszkańcy regionu i samorządy, ale także przedsiębiorstwa. Wizyta Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w Gąbinie, 16 lipca br., stała się okazją do złożenia oficjalnych podziękowań za wsparcie dla strażaków podczas akcji powodziowej.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podziękował wszystkim, którzy wzięli czynny udział w akcjach ratowniczych, za determinację i pomoc, udzieloną poszkodowanym oraz solidarną walkę z usuwaniem skutków powodzi. Zaznaczył, że prowadzone działania byłyby trudniejsze i znacznie mniej skuteczne, gdyby nie profesjonalny sprzęt, który sukcesywnie napływał do specjalistycznych jednostek.

 

Jednej z największych pomocy udzieliła firma Strabag Sp. z o.o., kupując za 130 tys. zł sprzęt do usuwania skutków powodzi, Trafił on do strażaków w momencie, kiedy najbardziej go potrzebowali, czyli jeszcze podczas powodzi. Zakupiono agregat prądotwórczy, 9 pomp szlamowych, 5 pomp pływających Niagara oraz namiot pneumatyczny z pompką. Sprzęt otrzymały jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu Miasta i Gminy Gąbin. W akcie wdzięczności, Marszałek Adam Struzik przekazał przedstawicielom firmy dyplomy za dar serca i okazaną pomoc w usuwaniu skutków powodzi w województwie mazowieckim. Słowa uznania skierował do darczyńców także Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

 

Marszałek Adam Struzik odwiedził również Płock, gdzie wspólnie z dyrektorem płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Michałem Twardym spotkał się z przedstawicielami Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego  w Warszawie. Przedsiębiorstwo specjalizuje się głównie w pracach hydrotechnicznych i corocznie uczestniczy w kruszeniu lodu na zbiorniku we Włocławku. Specjaliści z PBW przybliżyli gościom problematykę lodołamania i zabezpieczeń przeciwpowodziowych niezbędnych dla potrzeb Płocka i zapory we Włocławku. Marszałek Adam Struzik miał również okazję zapoznać się ze stanem zabezpieczeń podczas rejsu po Wiśle.

  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • fot. Andrzej Świerzyński,...
  • Barbara Chrzanowska,...
  • Barbara Chrzanowska,...

Liczba wyświetleń: 1205

powrót