Aktualności

Zasłużeni dla Ochrony Przeciwpożarowej

2010.06.30 15:10 , aktualizacja: 2012.04.25 09:45

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Uroczystym apelem uczczono tegoroczne obchody „Mazowieckiego Dnia Strażaka”. 30 czerwca br. strażacy z Mazowsza spotkali się w Warszawie z dowództwem Komendy Państwowej Straży Pożarnej, aby złożyć meldunek z rocznej działalności.

 

„Mazowiecki Dzień Strażaka” to czas podsumowań i najlepszy moment do awansowania i udekorowania odznaczeniami strażaków pełniących wieloletnią służbę oraz tych szczególnie zasłużonych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego.

 

 Podczas uroczystości zwrócono uwagę zwłaszcza na spontaniczną pomoc niesioną przez strażaków podczas kwietniowej żałoby narodowej oraz ich aktywny udział w akcjach ratowniczych związanych powodzią. Wzorowa organizacja i determinacja, jaką wykazują się mazowieccy strażacy w walce z żywiołem, nie tylko przyczyniła się do zniwelowania zniszczeń niesionych przez powódź, ale także pozwala na sprawną walkę z usuwaniem jej skutków.

 

Obchody „Mazowieckiego Dnia Strażaka” stały się również okazją do wyróżnienia osób cywilnych za działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w regionie. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - przyznana mu została Złota Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, któremu wręczono odznakę brązową. Dekoracji dokonali: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski i Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Kwiatkowski.

Liczba wyświetleń: 708

powrót