Aktualności

Rusza ostatni etap rozbudowy szpitala w Otwocku

2010.06.30 15:50 , aktualizacja: 2012.04.25 09:37

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

30 czerwca br. poświęcono Akt Erekcyjny oraz plac pod rozbudowę i modernizację pawilonu głównego w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. W uroczystościach wzięli udział m.in. Wicemarszałek Ludwik Rakowski oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. Do odrestaurowanego budynku, pierwsi pacjenci trafią w 2013 roku. Szacowany koszt przebudowy wyniesie 26 mln zł.

 

Zdrowie to najcenniejszy dar jaki posiadamy, dlatego samorząd województwa jako priorytetowe traktuje inwestycje w służbę zdrowia – powiedział wicemarszałek Ludwik Rakowski. Wyraził przekonanie, że zmodernizowana placówka stanie się nowoczesnym i komfortowo wyposażonym obiektem na miarę XXI wieku, a to z kolei pozwoli pracującym w niej lekarzom skuteczniej i łatwiej pomagać pacjentom.

 

Patrząc na tę inwestycję można śmiało powiedzieć, że marzenia się spełniają dodał członek zarządu Waldemar Roszkiewicz. Wyraził także przekonanie, że zrealizowane prace przełożą się na krótszy pobyt pacjentów w szpitalu, co z pewnością pozwoli pomóc większej liczbie chorych.  

 

Zaplanowane prace remontowo-budowlane będą polegały na rozbudowie pawilonu głównego i stworzeniu nowych powierzchni oddziałowych. Kompleksowo przebudowane zostanie wschodnie skrzydło pawilonu. Zmodernizowane będą wszystkie piętra, strych i dach. Budynek będzie miał także nową elewację. Prace prowadzone będą zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

 

Inwestycja stanowi kontynuację wykonanej w latach 1999-2007 modernizacji skrzydła zachodniego pawilonu głównego, izby przyjęć oraz pracowni radiologicznej. W ramach prac remontowych wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano kotłownię węglową na gazowo-olejową, wymieniono dźwig szpitalny i dostosowano obiekt do wymogów przeciwpożarowych.

  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio
  • fot. A. Błachnio

Liczba wyświetleń: 424

powrót