Aktualności

Gmina Jastrząb zaprasza na wypoczynek

2010.06.28 08:15 , aktualizacja: 2012.04.25 10:11

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

27 czerwca br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz  wraz z władzami gminy Jastrząb i mieszkańcami dokonali uroczystego otwarcia największej w ostatnich latach inwestycji na terenie gminy Jastrząb.

 

W ubiegłym roku rozpoczął sie I etap prac modernizacyjnych nad zalewem w Jastrzębiu pn. modernizacja czaszy zbiornika wodnego. Celem inwestycji było powiększenie istniejącego zbiornika wodnego z 6,3 ha do 10 ha poprzez jego odmulenie i powiększenie lustra wody. Zwiększona została także z 78 tys. m3 do 140 tys. m3. jego pojemność użytkowa.

 

Kolejnym etapem prac było wykonanie zapory oraz regulacji rzeki Śmiłówki. Na zbiorniku zbudowane zostały dwa mola: estradowe i widokowe oraz kładka o długości 18m i szerokości 2m. W skład kompleksu weszły również: ciąg pieszo-rowerowy (dalszy etap prac prowadzony będzie w sierpniu br.), dwa parkingi, bar i wypożyczalnia sprzętu wodnego, dwa boiska do piłki plażowej, amfiteatr, plac zabaw i miniplaża.

 

Łączny koszt modernizacji zalewu to ponad 6 mln zł, z czego ok. 4 mln zł pochodziło z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza oraz z budżetu Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

 

Jak powiedział podczas uroczystości członek zarządu województwa Piotr Szprendałowicz była to inwestycja priorytetowa, bo dzięki niej zarówno gmina jak i cały powiat szydłowiecki stały się bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym. Obiekt ma również duży wpływ na integrację lokalnej społeczności.

 

Imprezie towarzyszył festyn sportowo – rekreacyjny Świętojanki 2010,  podczas którego mieszkańcy mogli wziąć udział w licznych turniejach i konkursach a także obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Liczba wyświetleń: 553

powrót