Aktualności

Pro Masovia dla OSP Staroźreby

2010.06.28 15:00 , aktualizacja: 2012.04.25 10:39

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

27 czerwca br., w 100 rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Staroźrebach jednostka otrzymała sztandar oraz pamiątkowy medal Pro Masovia, który wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą polową, celebrowaną przez ks. infułata Wojciecha Góralskiego, w trakcie której poświęcono nowy sztandar OSP Staroźreby. Następnie odbyła się defilada pocztów sztandarowych i pododdziałów.

 

Z okazji jubileuszu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Staroźrebach została uhonorowana Medalem Pamiątkowym Pro Masovia. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wręczając odznaczenie, podkreślił, że jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Jako organizacje społeczne, nie tylko strzegą bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, ale też mają znaczący wpływ na życie lokalnej wspólnoty. Wszystkim pełniącym trudną i odpowiedzialną służbę strażacką, marszałek życzył kolejnych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Pro Masovia jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego osobom i instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej przyczyniły się do rozwoju Mazowsza.

  • Pobierz: arch. UG Staroźreby
  • Pobierz: arch. UG Staroźreby
  • Pobierz: arch. UG Staroźreby
  • Pobierz: arch. UG Staroźreby
  • Pobierz: arch. UG Staroźreby
  • Pobierz: arch. UG Staroźreby

Liczba wyświetleń: 1664

powrót