Aktualności

„Aktywne Legionowo” – czyli 18,6 mln zł z Unii na Centrum Sportu i ścieżki rowerowe

2010.06.23 14:30 , aktualizacja: 2012.04.25 12:47

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dobra wiadomość dla lubiących aktywny wypoczynek. Projekt zakładający budowę całorocznego, wielofunkcyjnego Regionalnego Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji oraz systemu ścieżek rowerowych w Legionowie otrzyma unijne dofinansowanie. Umowę w tej sprawie podpisali 23 czerwca br. przedstawiciele zarządu województwa oraz władze miasta Legionowo.

 

Wicemarszałek Ludwik Rakowski podkreślił, że Legionowo efektywnie korzysta z szansy, jaką dają fundusze unijne. To już kolejna podpisana z miastem duża umowa na dofinansowanie z UE. Zaznaczył, że projekt był bardzo dobrze przygotowany, a tym samym wysoko oceniony.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz dodał, że podpisana umowa pokazuje, że warto inwestować w infrastrukturę sportową oraz ścieżki rowerowe, ponieważ gwarantuje to nie tylko prestiż dla miasta, które wzbogaci się o fantastyczne centrum sportu, ale przede wszystkim komfort dla mieszkańców, którzy będą z tych ścieżek korzystać.

 

Wartość inwestycji to ponad 36 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 18,6 mln zł. Dzięki funduszom unijnym znacznie poprawi się oferta sportowo-rekreacyjna Legionowa. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddane będzie Regionalne Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji z punktem IT, Centrum Obsługi Rowerzysty, wypożyczalnią rowerów oraz system ścieżek rowerowych.

 

Budowa centrum sportu na terenie Stadionu Miejskiego w Legionowie już się rozpoczęła. Powstaje wielofunkcyjny budynek o powierzchni użytkowej 6088,2 m2 i kubaturze 49291 m3. Wykonany będzie w konstrukcji stalowo żelbetowej, w formie dwóch przenikających się brył.

 

W centrum mieścić się będą: pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala fitness, ścianka wspinaczkowa oraz punkt odnowy biologicznej m.in. z sauną, wanną lodową i jacuzzi. Na hali sportowej z widownią dla blisko 2 tys. osób (1485 miejsc siedzących stałych oraz 544 miejsc siedzących na trybunach rozsuwanych) będą odbywały się masowe imprezy sportowe.

 

Do dyspozycji będzie także Punkt IT z Centrum Obsługi Rowerzysty oraz wypożyczalnia na blisko 50 specjalnie oznakowanych rowerów. Znajdzie się tu również zaplecze sportowe: pokoje klubowe, szatnie, pokoje trenerów, sanitariaty oraz magazyny. Z centrum wyodrębniona zostanie także część hotelowa. Do dyspozycji turystów będzie trzynaście 2-osobowych pokoi, bar oraz sala konferencyjna.

 

Drugim etapem realizacji projektu będzie połączenie nowego centrum sportowego za pomocą ścieżek rowerowych z najważniejszymi punktami Legionowa i istniejącymi okolicznymi trasami rowerowymi. Nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 5800 m powstaną na ulicach: Jagiellońskiej, Parkowej, Sobieskiego, Siemiradzkiego oraz Kazimierza Wielkiego. Pozwoli to na utworzenie spójnego systemu ścieżek rowerowych, w którym znajdą się także ważne dla rowerzystów i turystów obiekty m.in. parkingi, dworce, punkty serwisowe i informacyjne.

Liczba wyświetleń: 621

powrót