Aktualności

2,5 mln zł z Unii na Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

2010.06.01 08:55 , aktualizacja: 2012.04.25 15:17

Autor: Biuro Prasowe UMWM; Zespół Prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Modernizacja i adaptacja budynku kina „Sojusz” na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach to inwestycja, która otrzyma unijne dofinansowanie. 31 maja, umowę dotyczącą przedsięwzięcia podpisali wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Wartość projektu to ponad 6,4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie prawie 2,5 mln zł.

 

Budynek dawnego kina „Sojusz” zostanie zmodernizowany i zaadaptowany na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach (MOK). Projekt obejmie wykonanie prac przygotowawczych, projektowych, nadzoru inwestorskiego oraz promocję. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną nowe instalacje: centralnego ogrzewania, kanalizacyjna, wentylacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa, telefoniczna oraz alarmowa. Zostanie również odnowiona elewacja budynku. W ramach prac budowlanych zostaną ocieplone ściany zewnętrzne, wymienione okna i drzwi.

 

Po przebudowie na parterze znajdować się będą: recepcja, Centrum Informacji Turystycznej, sekcja seniorów oraz mała sala baletowa i pokój dla instruktorów. Na pierwszym piętrze odbywać się będą zajęcia taneczne i baletowe. Natomiast na drugim piętrze znajdą się sale przeznaczone dla poszczególnych sekcji działających przy Miejskim Ośrodku Kultury: plastycznej, muzycznej, fotograficznej oraz salę prób i salę komputerową. Zmniejszy to koszty zewnętrzne, m.in. na wynajmowanie sal.  W ośrodku będą odbywały się również próby i zajęcia Chóru Miasta Siedlce oraz zajęcia dodatkowe dla grup amatorskiego ruchu artystycznego.

Liczba wyświetleń: 538

powrót