Aktualności

Jubileusz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2010.05.25 15:40 , aktualizacja: 2012.04.25 15:55

Autor: Patryk Stolarski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe niesie pomoc potrzebującym już od 10 lat. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się 24 maja br., wziął udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.

 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w obecnym kształcie funkcjonuje od 2000 roku. Kontynuuje jednak tradycje przedwojennego i powojennego lotnictwa sanitarnego w Polsce. Do zadań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego należy wykonywanie lotów do wypadków i nagłych zachorowań, pomoc ich ofiarom, transport pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy zakładami opieki zdrowotnej, lotniczy transport medyczny poza granice kraju oraz transport do Polski obywateli naszego kraju.

 

Podczas uroczystości członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podziękował za dotychczasową działalność i pomoc niesioną w najbardziej dramatycznych okolicznościach, związanych z ratowaniem ludzkiego życia. Wręczył dyrektorowi Robertowi Gałązkowskiemu Dyplom Marszałka Województwa Mazowieckiego za zasługi na rzecz rozwoju ratownictwa na Mazowszu.

 

Obchody 10-lecia istnienia stały się także okazją do uhonorowania marszałka Adama Struzika specjalnym jubileuszowym medalem, który był symbolicznym wyrazem wdzięczności za współpracę z zakresu wysiłków służących poprawie bezpieczeństwa w regionie.

Liczba wyświetleń: 754

powrót