Aktualności

Nowy sprzęt dla strażaków z Mazowsza

2010.05.10 15:45 , aktualizacja: 2012.04.26 08:59

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Przekazanie specjalistycznego sprzętu dla OSP w Chamsku, Leszczynie Szlacheckim i Kozłowie Szlacheckim oraz V Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr OSP to tylko niektóre ze strażackich uroczystości, które w dniach 8–9 maja br. obyły się na Mazowszu. W wydarzeniach wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

W ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2009” strażakom z OSP w Kozłowie Szlacheckim przekazany został samochód Kania M-93, a OSP w Leszczynie Szlacheckim i Chamsku wzbogaciły się o średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Na zakup każdego ze specjalistycznych aut samorząd województwa przeznaczył po 70 tys. zł.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podziękował strażakom za poświęcenie i zaangażowanie w niebezpieczną pracę, jaką jest walka z żywiołem. Wyraził nadzieję, że przekazane samochody przyczynią się nie tylko do skutecznego przeprowadzania akcji ratowniczo gaśniczych, ale także wpłyną na komfort pracy samych strażaków. Zaznaczył, że władze samorządowe od lat podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Przypomniał, że w latach 2006-2009 Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza kwotą 54,7 mln zł. Dzięki tej pomocy udało się zakupić m.in. 443 samochody, sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego oraz specjalistyczną odzież.

Uroczystościom związanym z przekazaniem sprzętu towarzyszył V Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr OSP, który odbył się 8 maja w Gozdowie. Swoje umiejętności i najciekawsze repertuary zaprezentowało 12 orkiestr z powiatów gostynińskiego, płockiego i sierpeckiego, spośród których najlepsze okazały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Goleszynie, Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie oraz Gminna Strażacka Orkiestra w Słupnie. Marszałek pogratulował zwycięzcom wspaniałych występów, a organizatorom przygotowania tak ciekawego wydarzenia artystycznego, które służy nie tylko ochronie dziedzictwa kulturowego regionu, ale także promocji całego Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 962

powrót