Aktualności

Dzień strażaka w Płocku

2010.05.07 15:45 , aktualizacja: 2012.04.26 09:14

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Płoccy strażacy uczcili swoje święto. 7 maja br. w uroczystościach, połączonych z przekazaniem Komendzie miejskiej PSP w Płocku specjalistycznego sprzętu gaśniczego, wzięli udział m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Obchody Dnia Strażaka tradycyjnie rozpoczęto apelem, podczas którego dowódca uroczystości złożył meldunek Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP. Uczestnikom przybliżona została historia płockiego pożarnictwa. Zaprezentowano również dokonania płockich strażaków oraz plany rozwoju związane z profilaktyką i zwalczaniem występujących zagrożeń. Spotkanie stało się też okazją do wręczenia awansów i uhonorowania strażaków medalami – „Za długoletnią służbę” i „Za zasługi dla Pożarnictwa” oraz złotą odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Komenda miejska PSP w Płocku wzbogaciła się także o sprzęt pożarniczy, w tym m.in. o specjalny samochód Renault Kerax – nośnik kontenerowy, którego zakup dofinansowany został ze środków samorządu województwa kwotą 150 tys. zł. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podziękował za zaangażowanie w ciężką i niebezpieczną pracę jaką jest walka z żywiołem w obronie ludzkiego życia. Wyraził nadzieję, że przekazany profesjonalny sprzęt nie tylko przyczyni się do wzrostu poczucia komfortu wśród lokalnych mieszkańców, ale także wpłynie na bezpieczeństwo pracy samych strażaków.

Liczba wyświetleń: 721

powrót