Aktualności

Nowoczesna Izba Przyjęć w Nowym Mieście nad Pilicą

2010.04.01 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 11:18

Autor: Biuro Prasowe UMWM; Zespół..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Rozbudowa Izby Przyjęć oraz dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych to główne założenia projektu realizowanego przez szpital w Nowym Mieście nad Pilicą. 31 marca br. umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa oraz dyrekcja szpitala. Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie przeszło 3,1 mln zł.
 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że zarząd województwa, podczas wyboru projektów do dofinansowania, kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju. Dofinansowywane są nie tylko duże warszawskie inwestycje, ale także te mniejsze, strategicznie istotne dla lokalnych społeczności i całego Mazowsza.
Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz dodał, że projekt szpitala został wysoko oceniony, co świadczy o rzetelności osób nad nim pracujących.

Dwukondygnacyjny budynek, w którym mieści się szpital, powstał na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Pierwotnie służył wojsku. Po przejęciu przez władze cywilne został zaadoptowany na szpital rejonowy. Znalazły się w nim oddziały: chirurgiczny, chorób wewnętrznych, położniczo-ginekologiczny i dziecięcy.

Projekt Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście Nad Pilicą realizowany będzie w dwóch etapach. W pierwszej kolejności rozbudowana zostanie izba przyjęć – część „C” oraz część „A1”. W budynku „C” przewidziano instalację dwóch wind szpitalnych służących do transportu chorych na oddziały zlokalizowane na pierwszym piętrze (chirurgia i ginekologia). Modernizacji poddane zostaną także łączniki służące do przejścia na oddziały znajdujące się na parterze (internistyczny i dziecięcy). W części wejściowej do Izby Przyjęć powstanie wiata dla karetek pogotowia wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych.

W ramach drugiego etapu zaplanowano rozbudowę istniejących już budynków wchodzących w skład Izby Przyjęć. Na parterze i pierwszym piętrze dobudowane zostaną sale dla pacjentów. Niski parter budynku zostanie przeznaczony na potrzeby kuchni szpitalnej.

Projekt pt. Rozbudowa Izby Przyjęć Szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą dofinansowany zostanie w ramach RPO WM 2007-2013 (Działanie 7.1) w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Liczba wyświetleń: 914

powrót