Aktualności

Jubileusz 15-lecia Gminy Izabelin

2010.03.16 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 13:10

Autor: Agnieszka Skwara, Urząd..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Izabelin - jedna z najmłodszych gmin na Mazowszu ma już 15 lat. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się 16 marca br. wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Jubileusz 15-lecia Gminy Izabelin stał się okazją do zaprezentowania dotychczasowych dokonań lokalnych władz. Położenie gminy i jej walory przyrodnicze sprawiają, że wszelkie działania służące poprawie jakości i atrakcyjności życia mieszkańców muszą być realizowane z najwyższą troską o środowisko naturalne. Mimo konieczności szczególnej ochrony przyrody, gmina ma na swoim koncie liczne sukcesy inwestycyjne. W ciągu ostatnich piętnastu lat udało się rozbudować zaplecze oświatowe, kulturalne i sportowe oraz infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną z oczyszczalnią ścieków. 50% gospodarstw w gminie korzysta z kanalizacji, a 90% z wodociągu. Władze gminy systematycznie ubiegają się również o fundusze unijne na realizację projektów służących rozwojowi Izabelina.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz pogratulował władzom gminy i mieszkańcom jubileuszu i podkreśli, że ze względu na bliskość Warszawy oraz Puszczy Kampinoskiej Izabelin jest miejscem atrakcyjnym zarówno pod względem inwestycyjnym jak i turystyczno - rekreacyjnym. Zaznaczył, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu władz gminy, działaczy społecznych oraz przedstawicieli lokalnego biznesu Gmina Izabelin dynamicznie się rozwija, mimo że jest najmłodszym samorządem w województwie.

Liczba wyświetleń: 583

powrót