Aktualności

Nowy komendant PSP w Radomiu

2010.03.01 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 14:47

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Starszy kapitan Paweł Frysztak przejął obowiązki komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W uroczystości, która odbyła się 26 lutego br. w Zarząd Województwa Mazowieckiego reprezentował członek Zarządu Piotr Szprendałowicz.


 

Starszy kapitan Paweł Frysztak ma 33 lata, jest jednym z najmłodszych szefów straży pożarnej w Polsce. Na stanowisko szefa radomskich strażaków powołał go komendant wojewódzki straży pożarnej Gustaw Mikołajczyk.

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował nowemu komendantowi nominacji i życzył dalszych sukcesów. Przypomniał o dobrej współpracy straży pożarnej z Samorządem Województwa Mazowieckiego i zapewnił, że właściwe wyposażenie jednostek jest jednym z priorytetów samorządu. Przekazał na ręce komendanta kluczyki do 2 samochodów dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu - ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz lekkiego samochodu do ratownictwa wodnego. Zakup samochodów został dofinansowany kwotą blisko 80 tys. zł ze środków pochodzących z budżetu województwa.

Liczba wyświetleń: 795

powrót